پایگاه شناخت مدعیان دروغین مهدویت

فضایی آرام و علمی بر مبنای عقل و اندیشه برای شناخت جریانهای انحرافی و غلاتِ مدعی بابیت و مهدویت (شیخیه، بابیت، بهائیت و احمد الحسن)

پایگاه شناخت مدعیان دروغین مهدویت

فضایی آرام و علمی بر مبنای عقل و اندیشه برای شناخت جریانهای انحرافی و غلاتِ مدعی بابیت و مهدویت (شیخیه، بابیت، بهائیت و احمد الحسن)

آخرین نظرات

  • ۱۴ خرداد ۹۸، ۱۲:۱۴ - سید محسن جوانمردی
    تشکر ...

یکی از دستاویزهای بابیان و بهائیان تشبیه علی محمد شیرازی (معروف به باب) به حضرت یوسف (علیه السلام) است. آنان این مدعی بابیت، مهدویت، نبوت، رسالت، مظهریت و الوهیت را شبیه یکی از انبیاء الهی می‌دانند و بر این باورند که چون علی محمد شیرازی مدعی است دوازدهمین امام شیعه است و به جرم اقدام فتنه و آشوب توسط حکومت قاجار دستگیر و زندانی شد، شبیه به حضرت یوسف (علیه السلام) دارد که از دوازده فرزند حضرت یعقوب (علیه السلام) بود و با تهمت زنی هوسران به خیانت محکوم و راهی زندان شد.
در این نوشتار به نکات در این باره می‌پردازیم:
1. حضرت یوسف (علیه السلام) یکی از انبیاء الهی بود که به گواه تاریخ بر اساس تهمت به زندان رفت، نه علی محمد شیرازی که با تحریک قشر احساسی جامعه به شورش علیه حکومت مرکزی پرداخت و ده ها هزار نفر از مردم ناآگاه را به کشتن داد که به خیال خود در به پیروی از امام زمان خود آمده بودند.

2. حضرت یوسف (علیه السلام) به صداقت و امانتداری شهرت داشت و با ادعای نبوت قیام کرد، بر ادعای خود ثابت قدم بود، نه علی محمد شیرازی که در طی شش سال 6 ادعای بابیت، مهدویت، نبوت، رسالت، مظهریت و الوهیت را بیان کرد و یک مرتبه در شیراز منکر ادعاهای خود شد و هفته ها به پای منبر امام جمعه شهر می‌آمد و توبه می‌کرد و یک مرتبه در تبریز از گفتار و کردار خود توبه کرد و توبه نامه نوشت و ادعاهای گوناگون خود را با بهانه قرار دادن فهم کم مردم، توجیه کرد: «نظر کن در فضل حضرت منتظر که چقدر رحمت خود را در حق مسلمین واسع فرمود تا آن‌که آن‌ها را نجات دهد. مقامی که اول خلق است و مظهر انّنی انا الله، چگونه خود را به اسم بابیت قائم آل محمّد(ص) ظاهر فرموده و با احکام قرآن در کتاب اول حکم فرمود تا آن‌که مردم مضطرب نشوند از کتاب جدید و امر جدید و مشاهده کنند که این امر مشابه است با خود ایشان لعل محتجب نشوند و از آنچه برای آن خلق شده‌اند، غافل نمانند.»(۱)

3. حضرت یوسف (علیه السلام) ادعای نبوت خود را با معجزات گوناگون خود (تعبیر خواب، پیشگویی و بشارت‌های صادق) ثابت کرد، نه علی محمد شیرازی که تندنویسی را معجزه خود می‌خواند؛ ولی کتابی را از خود به یادگار می‌گذارد که نصف و نیمه و نامفهوم و مهمل است.

4. حضرت یوسف (علیه السلام) جامعه خود را اصلاح کرد، نه علی محمد شیرازی که بر خلاف وعده الهی (مصلح بودن قائم موعود) به فساد و آشوب و کشتار پرداخت.
5. یکی از استنادات بابیان و بهائیان در تشبیه علی محمد شیرازی به حضرت یوسف (علیه السلام)، دوازده بردار بودن آن حضرت است و می‌خواهند علی محمد شیرازی را به عنوان دوازدهمین امام شیعه و مهدی موعود بخوانند، از این رو می‌گویند حضرت یوسف دوازده برادر بودن و آن حضرت زندانی شد، علی محمد شیرازی هم بر اساس ادعای مهدویت، دوازهمین امام شیعه است و زندانی شده است، پس این دو با هم شباهت دارند؛ غافل از آن که:

اولاً حضرت یوسف (علیه السلام) دوازدهمین فرزند حضرت یعقوب (علیه السلام) نبوت، بلکه یازدهمین فرزند آن حضرت بود که بابیان می‌خواهند با دوازهمین امام خواندن علی محمد شیرازی، از این شباهت بهره‌برداری کنند؛
ثانیا فرزندان حضرت یعقوب (علیه السلام) پیامبر یا امام نبودند و تنها حضرت یوسف (علیه السلام) پیامبر خدا بود و این هیچ شباهتی به دوازده تن بودن ائمه اطهار (علیهم السلام) به ویژه حضرت مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ندارد.

6. پس از مدتی بی گناهی حضرت یوسف (علیه السلام) آشکار شد و با عزت و احترام از زندان آزاد شد و به بالاترین مقام یعنی عزیزی مصر رسید؛ ولی علی محمد شیرازی پس از چند ماه بر ای خاموش شدن آشوبها و کشتارها، به دار مجازات آویخته شد و به ذلت و خواری کشته شد و در نهایت هم در گودالی افکنده شد تا خوراک درندگان شود.

بر این اساس علی محمد شیرازی هیچ شباهتی نه تنها به حضرت یوسف (علیه السلام)، بلکه به هیچ یک از انبیاء، رسولان، ائمه و اولیای الهی (علیهم السلام) نداشته و ندارد.

پانوشت

۱. دلائل السبعه، ۲۰ – ۲۱.

پیگیری مقالات در تلگرام با کلیک روی آدرس زیر:

https://telegram.me/bahaiat_net

https://telegram.me/joinchat/BkW_SUFwlMXotBYfp0OE7A

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی