پایگاه شناخت مدعیان دروغین مهدویت

فضایی آرام و علمی بر مبنای عقل و اندیشه برای شناخت جریانهای انحرافی و غلاتِ مدعی بابیت و مهدویت (شیخیه، بابیت، بهائیت و احمد الحسن)

پایگاه شناخت مدعیان دروغین مهدویت

فضایی آرام و علمی بر مبنای عقل و اندیشه برای شناخت جریانهای انحرافی و غلاتِ مدعی بابیت و مهدویت (شیخیه، بابیت، بهائیت و احمد الحسن)

آخرین نظرات

  • ۱۴ خرداد ۹۸، ۱۲:۱۴ - سید محسن جوانمردی
    تشکر ...

مقاله «بررسی و نقد تاویل «قیامت موعود» به «قیام قائم»» به قلم محمد علی پرهیزگار در شماره 56 فصلنامه علمی – پژوهشی انتظار موعود (بهار ۱۳۹۶) منتشر شد.

چکیده:
تاویل گرایی و تفسیر به رای نسبت به آموزه های اسلامی، از کژاندیشی هایی است که دامنگیر برخی از فرقه ها و جریان های انحرافی شده است.
«قیامت» در قرآن کریم و آموزه های مسلمانان، مفهوم روشنی دارد. از این رو، در این زمینه شک و شبهه ای برای قریب به اتفاق آنان وجود ندارد.
در دو سده اخیر، با پیدایش دو جریان بابیت و بهائیت، ادعاهای نادرستی مطرح گردیده که تاویل آموزه «قیامت موعود» مسلمانان از رستاخیز و جهان پس از مرگ؛ به معنای «قیام قائم» و نسخ شریعت گذشته و ظهور دین جدید؛ یکی از آن هاست.
نوشتار حاضر با روش پژوهش توصیفی – تحلیلی از طریق جمع آوری اطلاعات کتابخانه ای به طرح این دیدگاه پرداخته و سپس آن را مورد تحلیل و نقد قرار داده است. نتایج حاکی از آن است که نه تنها هیچ دلیل عقلی و نقلی بر تاویل قیامت به قیامت قائم نیست، بلکه با مدعیات این فرقه ها در تناقض است.
واژگان کلیدی: قیامت موعود، قیام قائم، تاویل، بابیت، بهائیت

پیگیری مقالات در تلگرام با کلیک روی آدرس زیر:

https://telegram.me/bahaiat_net

https://telegram.me/joinchat/BkW_SUFwlMXotBYfp0OE7A

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی